Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Nysa zaświeciła i wygrała plebiscyt


kama 19.02.2019

Sprzęt AGD o wartości 10.000 zł trafił do Nysy, która w 10. edycji plebiscytu ?Świeć się z Energą? zwyciężyła na Opolszczyźnie i ostatecznie zajęła 6. miejsce w finale ogólnopolskim.


Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków. W finale Nysa rywalizowała o głosy z 15 innymi miastami, były to m.in. Kraków i Wrocław. Największą liczbę głosów zgromadził Sędziszów Małopolski, tym samym wygrał plebiscyt i zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

Wielka mobilizacji społeczności lokalnej i determinacja w walce o charytatywne nagrody - to zdecydowało, że rywalizację w X edycji  wygrał Sędziszów Małopolski. Urokliwa miejscowość z Podkarpacia, dzięki ponad 7000 głosów pokonała 15 innych miast z całej Polski i zdobyła nagrodę główną: pomoc wartą 50.000 zł.

Doroczny plebiscyt to dobroczynna akcja Grupy Energa, która od 10 już lat docenia miejscowości, które dbają o swoją oprawę w okresie świątecznym. Nie wystarczą jednak okazałe iluminacje. Żeby wygrać, trzeba do głosowania zachęcić jak najwięcej osób. Sędziszów Małopolski czy Nysa potwierdziły zasadę, że szczególnie średnie i mniejsze miejscowości angażują się w tę rywalizację - cenne nagrody dla potrzebujących mieszkańców są bowiem bardzo realną pomocą zwłaszcza dla niedużych społeczności. Formuła plebiscytu sprawia, że o tym, kto wygra decyduje mobilizacja i determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji i systematyczne głosowanie.