Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Najlepsi uczniowie ze stypendiami


04.02.2011

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej.


W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, kościelnych i samorządowych, dyrektorzy szkół i nauczyciele oraz rodzice wyróżnionych stypendystów. Dyplomy i listy gratulacyjne z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty odebrało 111 wyróżnionych stypendystów, w tym 102 stypendystów PRM i 9 stypendystów MEN. Trzech stypendystów odebrało dyplomy na uroczystym spotkaniu z Ministrem Edukacji Narodowej w Warszawie:

  1. Marta Domagalska - absolwentka Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu,
  2. Roman Stasiński - uczeń Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu,
  3. Damian Szczepaniak - uczeń Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu.

Pięciu przedstawicieli stypendystów Prezesa Rady Ministrów odebrało dyplomy w Kancelarii Premiera:

  1. Justyna Moskal - Technikum w Zespole Szkół Zawodowych im. Piastów Opolskich w Krapkowicach,
  2. Roman Stasiński - Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu,
  3. Roman Suska - Publiczne Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Opolu,
  4. Tomasz Wilhelm - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Zespole Szkół im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolu,
  5. Agnieszka Wisła - Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu.

Do stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2010/2011 zgłoszono 102 uczniów, w tym: 46 to uczniowie techników, 44 - uczniowie liceów ogólnokształcących, 5 - uczniowie liceów profilowanych i 7 - uczniowie szkół niepublicznych, w tym 4 z liceów ogólnokształcących, 3 - uczniowie techników, wyróżniających się w nauce w roku szkolnym 2009/2010. Stypendia te wypłacane są w bieżącym roku szkolnym w wysokości 258 zł miesięcznie.

Do stypendium Ministra Edukacji Narodowej za rok szkolny 2009/2010 zgłoszono 18 uczniów i absolwentów publicznych gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, z których 9 kandydatów za wybitne osiągnięcia edukacyjne otrzymało stypendia. Stypendium to ma formę jednorazowej wypłaty pieniężnej i wynosi 3.000 zł.