Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Najlepsi z Laurami Umiejętności i Kompetencji


jp 07.02.2011

Opolska Izba Gospodarcza po raz jedenasty przyznała Laury Umiejętności i Kompetencji przedstawicielom gospodarki, biznesu, służby zdrowia, nauki i kultury oraz politykom.


Opolska Izba Gospodarcza po raz jedenasty przyznała Laury Umiejętności i Kompetencji przedstawicielom gospodarki, biznesu, służby zdrowia, nauki i kultury, samorządowcom i politykom. - Wyróżnienia te wpisały się już na trwałe w opolską rzeczywistość - mów prezes OIG Janusz Granat. - Kapitała nagradza nimi przedsiębiorstwa, instytucje oraz osoby, których praca i osiągnięcia mogą być wzorem godnym naśladowania przez innych.

Podczas gali w Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera wręczono w sumie 32 laury srebrne i złote, 3 platynowe oraz - przyznany po raz pierwszy - laur kryształowy, który otrzymał Karol Cebula za wieloletnią działalność biznesową, zaangażowanie w życie społeczne, wspierania kultury, nauki i społeczności lokalnych oraz niezliczone inicjatywy charytatywne.

Wyróżnienia obejmują 12 kategorii - od udanego startu w biznesie, poprzez nowatorskie podejście do działalności gospodarczej i jakość wytwarzanych produktów, po udane inwestycje, przemiany wewnątrz przedsiębiorstw, pozytywne oddziaływanie na otoczenie oraz pracę na rzecz społeczeństwa.

Wśród wyróżnionych złotymi laurami znalazł się:

  • dr Dariusz Łątka - ordynator oddziału neurochirurgii Wojewódzkiego Centrum Medycznego,
  • Antoni Duda - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu,
  • Zakłady Azotowe w Kędzierzynie-Koźlu
  • Opolski Teatr Lalki i Aktora im. A. Smolki

Laury platynowe przypadły w udziale Filharmonii Opolskie jako wzorcowej instytucji kulturalnej promującej region w kraju i poza granicami, spółce Nutricia za stworzenie idealnej załogi realizującej zadania produkcyjne oraz marszałkowi województwa Józefowi Sebeście, pod którego kierownictwem Opolszczyzna uzyskała pierwsze miejsce w kraju pod względem inwestycji realizowanych przy wsparciu funduszy unijnych.