Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 04 lipca 2020
Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda


W krapkowickim roi się od uczciwych


jw 26.02.2010

Wydawać by się mogło, że zgubiony portfel, dokumenty, pieniądze to zawsze strata dla właściciela, gdyż wiadomo, że trudno je odzyskać. Ale okazuje się, że nie zawsze tak jest.


Na krapkowickim rynku kobieta znalazła brązowy portfel. Znajdowała się w nim okrągła sumka 2400 złotych, 230 euro oraz dokumenty i rzeczy osobiste, należące do obywatela Niemiec. Mimo pokaźnej sumy, postanowiła przynieść portfel do oficera dyżurnego krapkowickiej komendy.

Okazało się, że "szczęściarz" przebywał na terenie powiatu głubczyckiego. Mężczyzna doskonale wiedział, gdzie zgubił portfel. Po pobraniu pieniędzy z bankomatu zostawił go na dachu samochodu. Na odzyskanie dokumentów i pieniędzy nie liczył a tu taka niespodzianka.

Niedługo potem policjanci zostali powiadomieni przez jednego z pracowników Urzędu Gminy ze Zdzieszowic o znalezieniu na parkingu jednego z miejscowych marketu "pewnej" kwoty pieniędzy. Aktualnie trwają ustalenia właściciela tej zguby. Pieniądze do chwili powrotu do rąk właściciela zostały zdeponowane i zabezpieczone w szafie pancernej Komendanta Komisariatu w Zdzieszowicach. Jeśli właściciel nie zostanie ustalony, policjanci zgubę przekażą do biura rzeczy znalezionych starostwa w Krapkowicach.