Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 05 lipca 2020
Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny


KRAPKOWICE: Zamknięty most na Odrze


kil 19.05.2010

Utrudnienia w ruchu koło Krapkowic, zamknięto most na Odrze, wiele domów jest podtopionych, giną zwierzęta - to wynik powodzi na Opolszczyźnie.


Dane z PCZK Krapkowice:
godz.10.30 środa stan wody 719 cm Krapkowice zalana droga wojewódzka nr 409, zalana ul. Kozielska - droga gminna niedrożna droga krajowa 45 - w m. Żywocice Gmina Walce Stradunia, ul. Lesiny - ewakuowano ludzi Krapkowice - ul. Koziołka - ewakuowano mieszkańców z 3 domów, Gogolin - w Oborowcu - ewakuowano 1 osobę.

Informacja na 19.05.2010 godz. 5.00 Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach informuję, iż w związku z zagrożeniem powodziowym na terenie powiatu krapkowickiego obowiązują ograniczenia w ruchu dla pojazdów mechanicznych. Dotyczy to samochodów ciężarowych w Zdzieszowicach od skrzyżowania ul. Kozielskiej i Chrobrego w kierunku na K-Koźle - droga nr 423. Policjanci z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach kierują samochody ciężarowe na objazd przez Leśnicę.

Ponadto decyzją Powiatowego Sztabu Zarządzania Kryzysowego został zamknięty most drogowy na rzece Odrze w rejonie ul. Głowackiego - Ks. Koziolka - droga nr 409. Pojazdy przez policjantów i służby są kierowane na objazd poprzez węzeł w Gogolinie na autostradę A4, następnie na węzeł w Dąbrówce Górnej do Krapkowic.

Wszystkie osoby bezwzględnie powinny się stosować do poleceń wydawanych przez policjantów oraz przedstawicieli innych służb a w miarę możliwości omijanie wymienionych zamkniętych dla ruchu odcinków dróg. W związku z trwającymi nadal opadami deszczu, opisana sytuacja może ulec zmianie. Utrudnienia w ruchu potrwają do odwołania.