Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Najtrudniejsza była powódź


akop 16.02.2011

Zastępca prezydenta miasta Brygida Kolenda-Łabuś odchodzi z magistratu. najtrudniejsze chwile przeżyła w czasie powodzi, która nawiedziła Kędzierzyn-Koźle. Największym sukcesem było otwarcie hali widowiskowo-sportowej.


Zastępca prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle Brygida Kolenda-Łabuś po 9 latach pracy w samorządzie rozstała się z magistratem. Nie zabrakło wspomnień i wielu wzruszających chwil. Bardzo ciepło pożegnali ją wszyscy pracownicy podczas porannego spotkania w sali obrad Rady Miasta. Każdy miał okazję osobiście uścisnąć dłoń pani prezydent i życzyć jej powodzenia.

- Nie spodziewałam się aż tak niesamowitego pożegnania. Nigdy tego nie zapomnę. Oby wszyscy odchodząc na emeryturę doczekali tak wspaniałej chwili - nie kryła wzruszenia Brygida Kolenda-Łabuś. Wiele ciepłych słów padło też podczas ostatniego spotkania z prezydentem miasta Tomaszem Wantułą, jego zastępcą Ewą Dudzińską, przewodniczącym Rady Miasta Andrzejem Kopciem, kadrą kierowniczą Urzędu Miasta oraz przedstawicielami mediów.

Na pytanie dziennikarzy o największe powody do satysfakcji, odparła, iż cieszy się, ze wszystkich zadań inwestycyjnych, które miasto zdołało zrealizować na przestrzeni ostatnich lat. Najbardziej zadowolona jest z hali widowiskowo-sportowej w Azotach oraz hali targowej "Manhatan". Za najtrudniejsze chwile, jakie przeżyła jako samorządowiec, uznała zeszłoroczną akcję przeciwpowodziową.