Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 stycznia 2021
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego


BRZEG: Rozbłysnął 40 tys. lampek


Wik 09.12.2011

3 grudnia brzeskim rynkiem zawładnęła magia. Mieszkańcy nie mogli się nadziwić, gdy nagle na scenie zobaczyli 150 wykonawców. Po ulicach krążyły elfy, świetliki, mikołaje rozdawały drobiazgi. Wielkim Rozświetlaczem Brzegu został Jacek Głowacki.


Po raz pierwszy w historii miasta 40 tys. światełek, symbolizujących 40 tys. mieszkańców Brzegu, rozpalił wyłoniony w konkursie Wielki Rozświetlacz Brzegu. Okazał się nim Jacek Głowacki z Łosiowa. - Byłem zaskoczony. Nie mogłem uwierzyć, że mogłem rozświetlić Brzeg na oczach wszystkich mieszkańców. To niesamowita świąteczna przygoda i spełnienie marzeń - mówi Jacek Głowacki, Wielki Rozświetlacz Brzegu. Za rok swój tytuł przekaże następcy.

Publiczność podziwiała spektakl, w którym w rytm muzyki filmowej na scenie wirowały światła, a słupy świetlne widziane były z odległości 10 kilometrów. Na scenie pojawiło się aż 150 wykonawców, między innymi: elfy, śnieżynki i mikołaje. Nie zabrakło psich zaprzęgów, występów artystycznych dzieci i młodzieży oraz licznych koncertów. Ulica Długa zamieniła się w prawdziwą wioskę eskimoską, a niekończące się tłumy zwiedzających chciały poznać opowieści o życiu ludzi lodu i pogłaskać jednego z 17 psów rasy Siberian Husky. Świąteczne iluminacje świecić będą do końca stycznia.