Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Środa, 27 maja 2020
Imieniny: Amandy, Jana, Juliana


Piłka nożna seniorów. Zakończyły się piłkarskie zmagania na boiskach trawiastych


idzi 14.12.2009

Tu znajdziesz wyniki seniorów oraz terminarz rozgrywek


EKSTRAKLASA
kolejka 15, 28-29 listopada Cracovia Kraków - Piast Gliwice 3-2 Matusiak (4 min.), Goliński(32), Klich (72) - Łudziński (13),Kowalski (90), Ruch Chorzów - Korona Kielce 0-0, Polonia Warszawa - Polonia Bytom 1-0 Trałka (66), Odra Wodzisław - Wisła Kraków 1-3, Radzienevicius (87) - Krim (25,37), Małecki (28), Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0-1 Peszko (34), Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0-0, GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0-1 Iwański (84), Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 1-1 Trytko (3) - Mila (4).
 
Tabela po 17 kolejce:
1. Wisła Kraków 17 40 31-13
2.Legia Warszawa 17 35 22-7
3. Lech Poznań 17 32 27-16
4. Ruch Chorzów 17 32 23-16
5. GKS Bełchatów 17 28 20-15
6. Lechia Gdańsk 17 26 18-15
7. Polonia Bytom 17 24 20-16
8. Śląsk Wrocław 17 23 19-17
9. Cracovia Kraków 17 20 13-20
10. Jagiellonia Białystok 17 16 20-16
11. Piast Gliwice 17 16 21-29
12. Arka Gdynia 17 15 14-18
13. Korona Kielce 17 15 21-30
14. Polonia Warszawa 17 15 13-25
15. Zagłębie Lubin 17 14 12-26
16. Odra Wodzisław 17 11 13-28

I LIGA Warta Poznań - Lublin 2-0 ŁKS Łódź - Ząbki 3-0 Stalowa Wola - Widzew Łódź 0-3 Łęczna - Ostrowiec 3-1 Zabrze - Płock 1-1 Pruszków - GKS Katowice 0-2 Pogoń Szczecin - Gorzów 1-0 MKS Kluczbork - Bielsko-Biała 1-3 Nowy Sącz - Świnoujście przełożony

1. Widzew Łódź 19 41 28-8
2. Pogoń Szczecin 19 35 29-17
3. ŁKS Łódź 19 34 32-23
4. Dolcan Ząbki 19 31 27-20
5. Górnik Zabrze 19 31 22-17
6. GKS Katowice 19 30 31-23
7. Flota Świnoujście 18 30 23-16
8. Warta Poznań 19 29 31-20
9. Sandecja Nowy Sącz 18 28 28-22
10. GKP Gorzów 19 25 16-17
11. KZSO Ostrowiec 19 25 19-30
12. Górnik Łęczna 19 22 24-31
13. Podbeskidzie Bielsko-Biała 19 21 27-28
14. MKS Kluczbork 19 20 17-23
Spadki: 15. Wisła Płock 19 18 22-28
16. Znicz Pruszków 19 18 15-31
17. Motor Lublin 19 12 14-34
18. Stal Stalowa Wola 19 10 17-34

II LIGA III LIGA ŚLĄSKO-OPOLSKA

Gracze - Żabnica 2-1 Pawłowice - Leśnica 3-0 Bielsko-Biała - Bogdanowice 2-1 Rybnik - Chróścice 4-1 TOR Dobrzeń Wielki - Krasiejów 0-2 Babienica - Zdzieszowice 1-3 Namysłów - Katowice 1-2

1. Ruch Zdzieszowice 14 34 22-11
2. Stal Bielsko-Biała 14 32-11
3. ROW Rybnik 14 29 25-14
4. Rozwój Katowice 14 27 30-12
5. Skałka Żabnica 14 25 22-13
6. LZS Leśnica 14 25 29-14
7. Pniówek Pawłowice 14 22 23-15
8. Skalnik Gracze 14 20 17-23
9. Victoria Częstochowa 14 19 18-26
10. LZS Krasiejów 14 15 18-22
11. Orzeł Babienica 14 12 13-18
12. Victoria Chróścice 14 9 14-31
13. TOR Dobrzeń Wielki 14 9 14-38
Spadki: 14. Start Bogdanowice 14 7 19-33
15. Start Namysłów 14 7 14-32

IV LIGA

Oderka Opole - Sparta Paczków 4-1 LZS Kotórz - MKS II Kluczbork 1-2 Śląsk Łubniany - Polonia Nysa 2-1 Stal Brzeg - Zryw Wysoka 2-1 OKS Olesno - GKS Starościn 5-1 Olimpia Lewin Brzeski - Swornica Czarnowąsy 1-3 LZS Obrowiec - LZS Piotrówka 1-3 LZS Michałów - Polonia Głubczyce 3-1

1. Oderka Opole 15 43 44-5
2. LZS Piotrówka 15 32 36-15
3. Swornica Czarnowąsy 15 26 30-19
4. MKS II Kluczbork 15 26 28-17
5. Sparta Paczków 15 26 25-24
6. Stal Brzeg15 25 23-21
7. Polonia Głubczyce 15 23 25-21
8. Śląsk Łubniany 15 21 31-23
9. LZS Kotórz Mały 15 21 20-16
10. OKS Olesno 15 19 36-28
11. Olimpia Lewin Brzeski 15 19 21-27
12. GKS Starościn 15 17 22-35
13. LZS Michałów 15 16 11-27
14. Zryw Wysoka 15 14 20-36 Spadki
15. LZS Obrowiec 15 7 19-44 16. Polonia Nysa 15 7 12-45

KLASA OKRĘGOWA

Grupa I

Kolonowskie - Ozimek 1-2 Źlinice - Gorzów Śl. 3-2 Mechnice - Grodziec 5-2 Proślice - Krośnica 2-1 Łosiów - Wierzbica 1-7 Przywory - Praszka 3-0 Dobrzyń - Górażdże 4-2 Ligota Turawska - Sławice 4-1

1. LZS Ligota Turawska 15 41 39-5 awans
2. LZS Mechnice 15 37 48-17 awans
3. Rolnik Wierzbica Górna 15 37 40-9
4. LZS Proślice 14 26 45-27
5. LZS Sławice 15 2623-20
6. KS Górażdże 15 24 30-25
7. Unia Kolonowskie 15 24 24-23
8. LZS Grodziec 14 22 18-24
9. Orzeł Źlinice 15 21 24-20
10. Motor Praszka 15 18 23-25
11. Victoria Dobrzyń 15 16 17-25
12. Źródło Krośnica 15 14 18-27
13. Małapanew Ozimek 15 10 10-28 Spadki:
14. LZS Przywory15 10 14-41
15. LZS Piast Gorzów Śl 15 9 10-41
16. Pogoń Łosiów 15 5 12-49

Grupa II

Koźle - Głuchołazy 1-1 Walce - Cisek 2-2 Rusocin - Krapkowice 1-2 Tułowice - Piast Nowa Wieś 1-3 Prudnik - Czarni Otmuchów 2-0 Jasienica Górna - Kałków 5-1 Branice - Niezdrowice 2-4 Racławice Śl. - Sidzina 3-0 vo.

1. Unia Głuchołazy 14 29 26-14
2. Piast Nowa Wieś 14 28 42-14
3. LZS Jasienica Górna 15 28 36-24
4. Unia Krapkowice 14 28 28-18
5. Pogoń Prudnik 14 28 26-19
6. LKS Rusocin 15 27 30-21
7. Racławia Racławice Śl. 15 27 25-17
8. Czarni Otmuchów 15 25 34-18
9. Unia Tułowice 15 23 51-26
10. Odra Koźle 15 22 26-26
11. LZS Walce 15 21 18-25
12. Victoria Cisek 15 18 29-31
13. Naprzód Niezdrowice 15 13 27-32
Spadki: 14. LZS Kałków 15 13 25-40
15. Orzeł Branice 15 6 12-47
16. Góral Sidzina 15 3 16-79

KLASA A

Grupa I

Kuniów - Rudniki 2-0 Murów - Chocianowice 7-1 Wołczyn - Pokój 5-2 Ligota Oleska - Brynica 4-2 Osowiec - Zawadzkie 5-0 Byczyna - Smarchowice 5-2 mecz Domaszowice - Szczedrzyk przełożono na wiosnę.

1. Stal Osowiec 13 30 35-12 awans
2. Stal Zawadzkie 12 28 30-19 awans
3. LZS Brynica 13 27 29-14
4. LZS LZS Kuniów 13 24 38-23
5. Unia Murów 12 22 27-13
6. LZS Ligota Oleska 13 22 41-33
7. LZS Rudniki 13 20 32-20
8. LZS Szczedrzyk 12 15 20-25
9. Polonia Wołczyn 13 14 26-36
10. LZS Chocianowice 13 13 29-41
Spadki 11. Hetman Byczyna 13 11 19-27
12. Budowlani Pokój 13 10 21-35
13. Żubry Smarchowice 13 10 14-29
14. Polonia Domaszowice 12 7 20-52
 

Grupa II

Popielów Lipki 2-2 Tarnów Op. - Wawelno 3-0 Kępa - Rodło Opole 4-0 Dąbrówka Górna - Kup 4-1 Wiking Opole - Siołkowice 1-3 Karłowice - Przysiecz 0-10 Prószków - Olszanka 2-1
 
1. Skalnik Tarnów Op. 13 29 37-13 awans
2. Start Siołkowice 13 26 29-11 awans
3. Wiking Opole 13 26 29-11
4. Burza Lipki 13 25 24-14
5. LZS Kępa 13 24 25-14
6. LZS Popielów 13 24 23-12
7. LZS Przysiecz 13 22 33-24
8. LZS Kup 13 17 18-21
9. Orzeł Olszanka 13 16 34-31
10. Polonia Prószków 13 14 15-22
Spadki: 11. LZS Wawelno 13 13 16-27
12. LZS Dąbrówka Górna 13 12 18-27
13. Polonia Karłowice 13 8 12-45
14. Rodło Opole 13 3 8-39

Grupa III

Kietrz - Boguchwałów 3-0 Blachowianka - Dzierżysław 0-8 Baborów - Chemik 3-2 Większyce - Ruch II Zdzieszowice 0-2 Gogolin - Śląsk Reńska Wieś 3-4 Urbanowice - Głogówek 1-4 Kazimierz - Zopowy 1-3
 
1. Porawie Większyce 13 36 39-7 awans
2. Ruch II Zdzieszowice 13 33 59-11 awans
3. Orzeł Dzierżysław 12 28 40-8
4. Śląsk Reńska Wieś 13 25 36-17
5. MKS Gogolin 13 19 35-33
6. Chemik Kędzierzyn Koźle 11 17 24-18
7. Partyzant Kazimierz 13 17 29-40
8. Fortuna Głogówek 12 15 21-30
9. Cukrownik Baborów 13 15 18-37
10. Iskra Zopowy 13 13 24-31
Spadki: 11. Sokół Boguchwałów 13 13 22-42
12. Włókniarz Kietrz 11 12 22-35
13. Rolnik Urbanowice 13 6 13-35
14. TKKF Blachowianka Kędzierzyn-Koźle 13 4 11-49

Grupa IV

Burgrabice - Ścinawa Nyska 3-2 Lipniki - Grądy-Goświnowice 1-0 Chróścina - Meszno 2-1 Prusinowice - Kamienica Nyska 4-2 Mańkowice-Piątkowice - Bodzanów 4-1 Konradowa - Biała Nyska 4-1 Unia Reńska Wieś - Przylesie 1-5 1. Konradowa 13 33 32-12 awans 2. Agfa Prusinowice 13 27 26-18 awans 3. LZS Mańkowice-Piątkowice 13 23 47-30 4. Polonia Przylesie 12 22 25-16 5. Strażak Lipniki 13 21 30-27 6. LZS Ścinawa Nyska 12 19 31-18 7. Ogrodnik Chróścina Nyska 13 19 34-32 8. Atom Grądy-Goświnowice 13 19 27-30 9. Sudety Burgrabice 13 18 25-23 10. LZS Kamienica Nyska 13 15 34-36 Spaski: 11. LZS Bodzanów 13 14 29-31 12. LZS Meszno 13 13 22-25 13. LKS Biała Nyska 13 13 22-46 14. Unia Reńska Wieś 13 3 13-53

KLASA B

Opole

Grupa I Dębska Kuźnia - Chrząstowice 1-5 Grudzice - Odra Kąty 4-0 Raszowa - Groszmal Opole 0-2 Jełowa - Bierdzany 1-2 Kosorowice - Swornica II Czarnowąsy 3-2 Skalnik II Tarnów Op. - Zawada 7-1 1. LZS Chrząstowice 11 26 36-12 awans 2. Groszmal Opole 11 22 26-11 3. LZS Grudzice 11 21 24-10 4. Sokół Bierdzany 11 19 21 -16 5. Swornica II Czarnowąsy 11 19 25-21 6. Unia Raszowa 11 18 28-20 7. Odra Kąty Op. 11 16 26-24 8. Burza Kosorowice 11 15 20-30 9. Start Jełowa 11 11 23-28 10. Skalnik II Tarnów Op. 11 10 18-24 11. LZS Dębska Kuźnia 11 9 24-33 Spadek: 12. LZS Zawada 11 3 13-55 Grupa II Luboszyce - Prądy 0-0 Dąbrowa - Grabin 2-5 Przechód - Ligota Tułowicka 2-2 Malerzowice - Chmielowice 4-2 Tempo Opole - Orzeł II Źlinice 0-3 Niemodlin - GKS Komprachcice 5-1 1. Orzeł II Źlinice 11 33 34-9 2. Sokół Niemodlin 11 24 29-13 3. Huragan Grabin 11 22 40-20 4. LZS Malerzowice 11 17 27-25 5. LZS Dąbrowa 11 13 27-25 6. Zieloni Ligota Tułowicka 11 13 26-30 7. GKS Komprachcice 11 13 17-34 8. LZS Luboszyce 11 12 17-22 9. Orzeł Prądy 11 11 24-29 10. Tempo Opole 11 11 18-26 11. LKS Chmielowice 11 8 23-34 Spadek: 12. LZS Przechód 11 6 12-37 Grupa III TOR II Dobrzeń Wielki - Niewodniki 3-1 Golczowice - Skorogoszcz 1-4 Victoria II Chróścice - Arka Opole 4-0 Skarbiszów - Żelazna 1-2 Budkowice Stare - Rybna 0-5 Karczów - Wrzoski 2-7 1. Victoria II Chróścice 11 30 43-12 2. LKS Rybna 11 28 56-8 3. TOR II Dobrzeń Wielki 11 25 45-14 4. LZS Skorogoszcz 11 21 31-23 5. LZS Golczowice 11 16 23-30 6. LZS Niewodniki 11 13 18-43 7. LZS Skarbiszów 11 12 24-27 8. LZS Wrzoski 11 11 28-29 9. FC Żelazna 11 11 15-26 10. LZS Karczów 119 22-51 11. LZS Stare Budkowice 11 8 21-37 Spadek: 12. Arka Opole 11 3 16-42

Brzeg Głubczyce Kędzierzyn-Koźle Kluczbork Krapkowice Namysłów Nysa I Nysa II Olesno Prudnik Strzelce Opolskie

KLASA C

Opole

Grodziec - Tłustoręby 5-3 Radoszowice - Turawa 2-1 Bielice - Węgry 0-1 Gwiazda Komprachcice - Chrząszczyce 1-4 Świerkle - Krasiejów II 0-5 Nakło - Stobrawa-Stare Kolnie - 4-2 1. LZS II Krasiejów 12 33 67-6 2. Bizon Kurznie 12 31 54-13 3. Florentyna Nakło 12 24 40-19 4. Grom Świerkle 12 24 28-23 5. LKS Stobrawa-Stare Kolnie 12 22 36-19 6. Strażak Węgry 12 17 17-21 7. LZS Tłustoręby 12 15 21-33 8. Walka Radoszowice 11 13 33-44 9. Delta Bielice 11 13 18-30 10. LZS Turawa 12 11 15-28 11. LZS Grodziec 11 11 24-38 12. LZS Chrząszczyce 12 5 12-39 13. Gwiazda Komprachcice 11 3 11-63 Brzeg Głubczyce Kędzierzyn-Koźle Kluczbork Namysłów Nysa Prudnik Strzelce Opolskie