Środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Sędziowie mieli wypadek

30.03.2009

Inauguracyjny mecz w klasie A seniorów. LKS Polonia Prószków zremisowała z LZS Sławice

Spotkanie LKS Polonia Prószków z LZS Sławice rozpoczął się z opóźnieniem wynikającym z faktu, że sędziowie z KS Prudnik mieli wypadek drogowy koło Krapkowic i nie dojechali na spotkanie. Mecz poprowadził obecny na stadionie sędzia związkowy Tomasz Miążek. Już w drugiej minucie goście mieli szansę na strzelenia bramki, ale nie zamknęli dogodnego podania. W rewanżu Broda z Prószkowa oddał strzał, minimalnie pudłując. W 30 minucie mogło być po meczu, gdyż dwukrotnie Majer strzelał z czystej pozycji. Bramkarz Sławic dwukrotnie obronił, ale szczęście opuściło go w 36 min. Po kontrze i strzale z drugiej linii Tuły Polonia prowadziła 1-0. Po przerwie gra się wyrównała. Obie drużyny zaczęły grać ostro, co skutkowało żółtymi kartkami: w 48 minucie Rimer z Polonii, w 58 min. Okoń ze Sławic. W końcówce meczu Polonia chciała już tylko utrzymać wynik. Zespół ze Sławic wykorzystał to, grając z kontry. W 86 minucie Ułan przeprowadził dynamiczną akcję przez większą część boiska. Wrzucił piłki na piąty metr przed bramkę, gdzie stał Bartosz Sułkowski. Strzelił decydującą bramkę dla gości. Polonia Prószków - LZS Sławice 1-1 (1-0). Bramki Tuła - Sułkowski). Sędzia - Tomasz Miążek z KS Opole.

LKS Polonia Prószków: Banasik - Broda, Przybyła, Wójcik Łukasz, Wójcik Wojciech (50. Lorenz) Majer (70. Suchodolski), Garbacz, Janik (80. Kmiotek), Skiba, Tuła, Riemer (86. Sopok). Trener Marek Borowicz.

LZS Sławice: Baldy - Hansz, Przemysław Adamski, Czech, Okoń, Pikuła, Badecki, Szułkowski, Snela (45. Piotr Adamski), Zawadzki, Tomczyk (45. Ułan). Trener Wicher Łukasz.