Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


OPOLE: Atrakcje za 1 zł


wep 28.02.2014

Opolska rodzina ma zniżki na basen, lodowiska, muzea i wiele innych atrakcji. Do akcji włączają się przedsiębiorcy. Niektórzy z nich są bardzo hojni: pobierają za usługę złotówkę.


Od początku marca aktywowano kartę „Opolska rodzina” wydawaną w ramach programu „Opolska Rodzina”, mającego zapobiec wyludnianiu się Opolszczyzny. Mogą z niej korzystać dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia zamieszkałe na terenie Opola. Dokument uprawnia do korzystania z ulgi za bilety wstępu do Galerii Sztuki Współczesnej, ogrodu zoologicznego, wejścia na lodowisko czy jednego z trzech basenów. Jej właściciele każdorazowo płacą jedynie złotówkę za wstęp do wybranego przez siebie obiektu.

Aby ją otrzymać, trzeba złożyć odpowiedni wniosek w Biurze Obsługi Obywatela i czekać na jej odbiór około czterech tygodni. Długi czas oczekiwania spowodowany jest to tym, że zainteresowanie ulgami przerosło możliwości urzędnicze. Dziennie wpływa po kilkaset wniosków od zainteresowanych rodzin. Do tej pory kartę posiada ponad 3 tysiące młodych opolan.

Zgłaszają się również firmy prywatne zainteresowane udziałem w programie takie jak lokale gastronomiczne, firmy organizujące imprezy okolicznościowe, komputerowe czy nawet zajmujące się produkcją mebli, oferujące zniżkę na swoje usługi dla posiadaczy karty. Salon fryzjerski, który przystąpił do programu, proponuje 1 zł za strzyżenie, szkoła tańca - 50 procent rabatu na uczestnictwo w kursie. Szkoły językowe oferują 10 procent upustu na kursy dla dzieci i młodzieży, a zajęcia z jogi - objęte są 15-procentowym zniżki. Do programu przystąpił nawet dentysta, proponując 20-procentowy rabat.