Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 stycznia 2021
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego


Pomalowali w Szczedrzyku


25.01.2010

Nad młodymi artystami czuwał wykładowca z Krakowa


Sztuka miewa zaskakujące oblicza, o czym mogli się przekonać goście Marka Firka - autora wystawy w Szkolnej Galerii Plastycznej im. Krystyny Gryc w Szczedrzyku. Wystawa " Sztuka współtworzona" to trzecia z kolei prezentacja przygotowana w bieżącym roku szkolnym

Artysta, wykładowca na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej, zaprosił gości do współtworzenia dzieła zatytułowanego "Drogi i domy". Sam przygotował podmalówkę do obrazu i zasugerował, w jakim kierunku powinny pójść twórcze działania. Przygotował też kilkanaście szablonów na wypadek, gdyby ktoś czuł się onieśmielony obecnością obserwatorów. Pomysł zakładał, że uczestnicy akcji namalują na dwóch płótnach samochody poruszające się po autostradzie, a na kolejnych dwóch - posesje: domki i ogrody.

Wernisaż ubarwili występem artystycznym uczniowie trzeciej i piątej klasy oraz członkowie kółka artystycznego, przygotowani przez: Mirellę Rudolf i Urszulę Serafin Noga. Wszyscy goście wernisażu dostali w upominku szkolne kalendarze, ozdobione fotografiami z minionych wystaw i reprodukcjami dziecięcych prac.