Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Jakość uczelni w Nysie potwierdzona audytem


bb 04.04.2014

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie została poddana audytowi. Celem kontroli było potwierdzenie, że wdrożony w PWSZ w Nysie System Zarządzania Jakością spełnia wymagania wysoce wyśrubowanej normy.


Uczelnia już po raz drugi otrzymała pozytywną ocenę, która potwierdza wysoką jakość nyskiej Alma Mater. W trakcie kontroli sprawdzono praktyczne funkcjonowanie Systemu Zarządzania Jakością w PWSZ w Nysie. Audyt potwierdził, że wdrożony na uczelni system spełnia wymagania. Tym samym ważność Certyfikatu Zarządzania Jakością rekomendującego uczelnię do świadczenia usług w zakresie usług doradczych o charakterze ogólnym, o charakterze proinnowacyjnym, szkoleniowym i informacyjnym została przedłużona na kolejne trzy lata.

- Jesteśmy jedyną uczelnią publiczną na Opolszczyźnie, która ma wdrożony System Zarządzania Jakością oparty o normę ISO 9001 i jedną z trzech uczelni w kraju, które posiadają wpis do Krajowego Systemu Usług - mówi dr Piotr Woźniak, pełnomocnik rektora PWSZ w Nysie ds. Systemu Zarządzania Jakością. - Jest to działanie pozycjonujące PWSZ w Nysie jako placówkę, która jest otwarta na współpracę z biznesem. Posiadamy około stu usług, które możemy zaoferować na rynku. Mogą z nich nieodpłatnie korzystać przedsiębiorcy, samorządy, osoby fizyczne i organizację typu non-profit.

Poprawnie działający System Zarządzania Jakością to także korzyści dla kandydatów i obecnych studentów PWSZ w Nysie. - Uczelnia jest zarządzana w sposób profesjonalny i stosuje standardy nauczania, które spełniają wszelkie wymagania międzynarodowe. To nas wyróżnia na tle innych, bowiem nie wszystkie placówki spełniają te kryteria - mówi dr Woźniak. - Ponadto, nasi studenci mają łatwiejszy i dużo szybszy kontakt z przedsiębiorcami. W tym momencie dla wielu dużych koncernów czy korporacji jesteśmy wiarygodnym partnerem do współpracy.