Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Wygrali gimnazjaliści z Nysy i Kluczborka


10.05.2014

Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Nysie i chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kluczborku zagrają w Wielkim Finale Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni


Pierwszy finał wojewódzki Coca-Cola Cup 2014 już za nami. W województwie opolskim zwyciężyły gimnazjalistki z Nysy i gimnazjaliści z Kluczborka i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału w Gdyni. W przerwie między emocjami związanymi z meczami, zawodnicy i kibice spędzali czas w Strefie Aktywnego Życia.

Finał w Opolu rozpoczął serię szesnastu finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014. Na boisku Centrum Sportu spotkały się najlepsze spośród 138 drużyn zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie opolskim.

Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki Gimnazjum nr 2 w Nysie, które pokonały 2:1 koleżanki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Prudniku. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Publicznego Gimnazjum Dobrodzień, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjalno-Licealnego Zespołu Szkół w Wołczyniu.

Reprezentantki mistrzowskiego zespołu zdobyły też obydwie nagrody indywidualne: najwięcej goli strzeliła Kinga Eisel, a między słupkami najlepiej spisywała się Zuzanna Świątek.

Rywalizacja chłopców stała na bardzo wysokim poziomie. Najlepsi okazali się zawodnicy Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kluczborku i to oni będą reprezentować swój region podczas Wielkiego Finału Coca-Cola Cup 2014 w Gdyni. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Starych Siołkowicach, którzy ulegli mistrzom w finale po pięknej walce 2:3. Na najniższym miejscu podium stanęli reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Opolu, a czwarte miejsce przypadło Zespołowi Szkół Gminy Izbicko. Wicemistrzowie zdobyli też obydwie nagrody indywidualne: królem strzelców został Adrian Slabik, a za najlepszego golkipera uznano Dominika Klisza.

Oprócz emocji sportowych na wszystkich odwiedzających finał wojewódzki Coca-Cola Cup w Opolu czekało też wiele atrakcji w Strefie Aktywnego Życia. Opolanie chętnie spędzali czas na rozmowach z ekspertem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, uczyli się zagrań piłkarskich prezentowanych przez ambasadora turnieju Roberta Lewandowskiego na ekranie oraz bawili się z rodziną i przyjaciółmi w strefie zabawy, próbując swoich sił w prostych konkurencjach sportowych.

Zwycięzcy finału w Opolu już 14 czerwca zmierzą się ze rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz szkoleniowy do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii. W następny weekend poznamy mistrzów w województwach łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim.