Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 stycznia 2021
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego


Wolność na opolskiej scenie


05.06.2014

W Opolu po raz 51 pojawiły się największe polskie gwiazdy muzyczne. W polskiej stolicy piosenki rozpoczęło się polowanie na autografy i podglądanie artystów.


Katarzyna Kwiatkowska, która w ubiegłym roku parodiowała Dodę i Krystynę Jandę przyznała, że tegoroczny występ okupiła bezsennymi nocami. Razem z Arturem Orzechem poprowadziła „SuperJedynki”. Stres udzielił się również liderowi grupy „Piersi”, który w Opolu zaśpiewał „Bałkanicę”. Wokalista Adam Asanow zaśpiewał w czasie koncertu „Premiery” - „07 zgłoś się”.

W czasie finałowego koncertu „25 lat! Wolność kocham i rozumiem” na scenie wystąpiło ponad 30 wykonawców, m.in. opolanin Michał Bajor, Maryla Rodowicz, Kamil Bednarek. Alicja Majewska zaprezentowała „Odkryjemy miłość nieznaną”, Magda Umer „Jeszcze w zielone gramy”, a Krystyna Janda „Na zakręcie”. Tytułową piosenkę zaśpiewał Juan Carlos Cano z Meksyku, zwycięzca telewizyjnego show „The Voice of Poland”. Dla Ani Wyszkoni, która zaśpiewała „Szklaną pogodę” z repertuaru „Lombardu”, wolność ma zapach pomarańczy, przywożonych przez jej rodziców z Czechosłowacji.

W Alei Gwiazd Polskiej Piosenki zajaśniały kolejne. Uhonorowano zespoły: Filipinki, Niebiesko-Czarnych oraz Andrzeja Rosiewicza, Justynę Steczkowską, Edytę Geppert. Wszyscy są laureatami opolskiego festiwalu.