Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Projektantka biżuterii z Głubczyc na celowniku


wir 23.07.2014

Mieszkanka Głubczyc Małgorzata Ganczarska zakwalifikowała się do półfinału organizowanej przez markę Kruger&Matz kampanii "It?s your life just take it".


Udowodniła, że ma niezwykłą pasję, która jest jedną z największych wartości w jej życiu, dzięki której przetrwała najtrudniejsze chwile. Przed nią kolejne wyzwanie, czyli udział w finale, w którym powalczy o sfinansowanie swoich marzeń. 17 lipca w Głubczycach odwiedziła ją „Łowca Pasji” miss Polonia i aktorka Marcelina Zawadzka, którą Opolanka przekonywała, że to właśnie ona powinna zostać zwycięzcą. Do konkursu zgłosiło się już ponad tysiąc osób z całej Polski.

- Ręczne tworzenie biżuterii to w Polsce wciąż niepopularne hobby, jednak muszę przyznać, że widzę zachodzące zmiany - mówi Małgorzata Ganczarska. - Odkryłam w sobie tę pasję w bardzo trudnym dla mnie momencie życiowym. Właśnie wtedy okazało się, że rękodzieło, które wymaga precyzji, cierpliwości, a także umiejętności manualnych może być receptą na wiele problemów. Moja największa pasja i radość to biżuteria tworzona w technice haftu sutasz i technice wire-wrapping. Muszę przyznać, że ciągle się uczę i staram się udoskonalać swój kunszt między innymi próbując nowych technik, ale już teraz wiem, że marzę o tym, aby tworzenie biżuterii stało się dla mnie sposobem na życie.

Projekt realizowany jest z programem telewizyjnym „Pytanie na śniadanie”, a relacje ze spotkań uczestników z „Łowcą Pasji” można zobaczyć w każdą sobotę rano w wakacyjnych wydaniach programu na antenie TVP2.

Kampania „It’s your life just take it” ma na celu promowanie takiego stylu życia i wyborów, które pozwolą każdemu, niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania czy płci na uświadomienie sobie, co w życiu jest naprawdę wartościowe i ważne. Konkurs ma na celu wspieranie pasji oraz dawanie ludziom szansy na realizację ich marzeń. Nawet tych najbardziej odważnych. Konstruktor samochodu, twórca muzyki, nauczycielka jogi, mężczyzna rekonstruujący wydarzenia historyczne, biegacz, stylistka, chłopak tworzący niezwykłe budowle z klocków lego, rysownik, kierowca rajdowy - to tylko początek długiej listy pasjonatów, którzy zgłosili swój akces.

Wśród nich są muzycy, sportowcy, artyści, wokaliści, podróżnicy, melomani, poeci oraz ludzie, którzy mają marzenia i nie boją się ich realizować. Na uczestników konkursu czeka wiele atrakcyjnych nagród, m.in. słuchawki, tablety i smartfony Kruger&Matz. Nagrodą główną jest sfinansowanie realizacji pasji zwycięzców.