Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Opolania wolą wodę - deklaruje 18 przedszkoli


kom 10.01.2015

18 przedszkoli z Opolszczyzny dołączyło do programu "Mamo, Tato, wolę wodę". Placówki otrzymały wydrukowane komplety materiałów edukacyjnych wprowadzających najmłodszych w świat wody.


Pozostałe placówki nadal mogą rejestrować się do programu poprzez stronę www.wolewode.pl, czeka na nie bowiem bogaty zbiór materiałów w wersji elektronicznej, które można pobrać i samodzielnie wydrukować na zwykłej drukarce.

Cała Polska woli wodę!
Z każdym dniem przybywa przedszkoli, które przez najbliższy rok poprzez zabawę będą odkrywały przed najmłodszymi wyjątkowy świat wody. W ramach programu przedszkolaki dowiedzą się więcej o jej roli w życiu człowieka i otaczającym nas świecie. Do VII edycji „Mamo, Tato, wolę wodę” przyłączają się placówki ze wszystkich regionów Polski - w sumie zarejestrowało się ich już 1203. Z województwa opolskiego nadeszło 18 zgłoszeń. Na pierwszym miejscu plasuje się natomiast województwo śląskie, z którego zarejestrowały się już 242 przedszkola. Dużym zainteresowaniem program cieszy się również w województwach: mazowieckim, małopolskim, wielkopolskim, dolnośląskim, pomorskim i łódzkim.

Cały rok wodnych inspiracji i niespodzianek
Nowością w VII edycji programu jest wydłużony czas kampanii. Potrwa ona aż do zakończenia roku przedszkolnego. Przez cały ten czas do placówek cyklicznie dosyłane będą kolejne materiały z pomysłami na atrakcyjne zajęcia dla przedszkolaków.

Dla uczestników programu przygotowano też 4 konkursy, w których na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody - tablice edukacyjne angażujące dzieci do pracy w grupie. W ramach VII edycji przewodnikami po świecie programu są Wodni Superbohaterowie. Dzieci w nim uczestniczące będą miały okazję poznawać wodny świat razem ze swoimi rówieśnikami - Zosią i Krzysiem oraz znanym już w poprzednich edycji Zdrojkiem. W czasie tej niezwykłej podróży przekonają się, że każdy może stać się jednym z niezwykłych bohaterów. Również rodzice mogą włączyć się do wspólnej zabawy. Z myślą o nich powstał serwis internetowy www.wolewode.pl będący kompendium wiedzy o zdrowym żywieniu i rozwoju dzieci.

Razem od 2009 roku
Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców w ciągu ostatnich sześciu edycji już ponad 710 000 przedszkolaków poznało wspaniały świat wody. Zwiększa to szansę, że maluchy w dorosłym życiu będą dokonywać prawidłowych wyborów żywieniowych. Partnerami przedsięwzięcia zainicjowanego przez Żywiec Zdrój w 2009 roku są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.