Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Środa, 27 stycznia 2021
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława


Łosiów: jurorzy wybrali najlepszych


beg 28.03.2015

"Zielona Energia wśród nas - Teraz lub w Przyszłości" to nazwa Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego o Odnawialnych Źródłach Energi.


Jego rozstrzygnięcie odbyło się 26 marca w czasie konferencji w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Łubnianach wśród dziesięciu zakwalifikowanych do finału szkół podstawowych z województwa opolskiego. Do zadań uczestników należało wykonanie autorskiej pracy plastycznej w postaci makiety wraz z opisem nawiązującym do wykonanego projektu.

Uczennica Weronika Puscz zaproponowała bardzo ciekawą wizję projektu, który zyskał uznanie jury i zdobył jedno z dwóch wyróżnień wśród dziesięciu zaprezentowanych we współzawodnictwie projektów, a jedynie pięciu nagrodzonych.

W konkursie brali udział także uczniowie: Dariusz Chyłka, Marcel Sowa i Klaudiusz Bewko. Organizatorem imprezy był Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego - Regionalne Centrum Ekoenergetyki w Łosiowie w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Zwycięski zespół z Łubnian otrzymał nagrodę w postaci odtwarzacza Blu-ray, który powiększył wyposażenie łubniańskiej szkoły w pomoce dydaktyczne. Oprócz emocji konkursowych dzieci brały udział w wykładzie, warsztatach i prezentacji na temat odnawialnych źródeł energii. Uczestnictwo w konkursie pozostawiło wiele niezapomnianych wrażeń i pogłębiło wiedzę dzieci na temat ochrony środowiska naturalnego. Opiekunem grupy konkursowej była polonistka Jolanta Begińska.

I miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Strzelcach Opolskich
II miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łosiowie
III miejsce 
Zespół Gimnazjalno-Szkolno-Przedszkolny w Gościęcinie
wyróżnienia
Publiczna Szkoła Podstawowa w Łubnianach oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kałkowie