Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Zlot najpiękniejszych mercedesów w Opolu


rula 30.04.2015

Pod koniec kwietnia na terenie Opola i okolic odbył się XXV jubileuszowy zlot najpiękniejszych samochodów marki Mercedes-Benz.


Pod koniec kwietnia na terenie Opola i okolic odbył się XXV jubileuszowy zlot najpiękniejszych samochodów marki Mercedes-Benz. Na parkingu jednego z największych hipermarketów w Opolu czekała na fanów motoryzacji nie lada gratka. Mogli zobaczyć wyjątkowe klasyczne modele mercedesów, które obecnie są niezwykłą ciekawostką i ozdobą ulic. Właśnie dlatego przeprowadzono konkurs elegancji wśród samochodów i wybór motoryzacyjnego mistera, testów sprawnościowych aut. Dla tych, którzy nie przepadają za czterema kółkami przygotowano loty balonem.

- Do udziału w zlocie zgłosiło się kilkadziesiąt ekip, a zgromadzeni mogli podziwiać aż 40 modeli mercedesów w stylu retro - mówi komandor zlotu Janusz Wilczyński. - Wśród nich znajdowały się głównie modele W114 i W115, które były produkowane w latach 1968-76. Nie zabrakło również kultowej już „beczki”, czyli modelu W123 oraz uchodzącego już za klasyka W124.

Miłośnicy motoryzacji zachwycali się również samochodami retro innych marek. Atrakcją było pojawienie się kultowego Mikrusa.