Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 17 stycznia 2021
Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana


Wołczyn i Opole świecą najjaśniej


04.01.2015

Wołczyn walczy o tytuł rozświetlonej stolicy Polski w VI edycji ?Świeć się z Energą?. W finale zmierzy się z 15 miastami reprezentującymi różne województwa.


O tym, komu przypadnie pierwsze miejsce oraz nagrody zadecyduje ilość głosów oddanych na wybraną miejscowość. Na zwycięzcę czeka energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na dom dziecka lub inny cel społeczny.

O głosy mieszkańców i sympatyków opolskiego do 9 stycznia walczyło w sumie 9 miast, za Wołczynem znalazły się m.in. Nysa - zeszłoroczny zwycięzca wojewódzkiego etapu akcji oraz Opole, Gogolin i Strzelce Opolskie. Jednak to właśnie Wołczyn otrzymał największą ilość głosów, zdobywając tym samym sprzęt AGD o wartości 1000 zł, który włodarze miasta przekażą na cel charytatywny.

Teraz zabawa na najpiękniejszą miejską iluminację wkroczyła w etap ogólnopolski. Do finałowej szesnastki zakwalifikowały się: Legnica, Inowrocław, Lublin, Małomice, Aleksandrów Łódzki, Szczawnica, Radom, Wołczyn, Rzeszów, Bielsk Podlaski, Gdynia, Bielsko-Biała, Skarżysko-Kamienna, Bartoszyce, Września oraz Połczyn-Zdrój.

Ponownie receptą na odniesienie sukcesu w etapie wojewódzkim okazał się lokalny patriotyzm, determinacja i systematyczność głosowania mieszkańców. O tym, które miasto zostanie zwycięzcą finału i sięgnie po miano rozświetlonej stolicy Polski zadecydują także głosy sympatyków miast. - W regionalnymi etapie oddano blisko 85 tys. głosów - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator akcji.

W ubiegłorocznym finale zwyciężyła Bielsko-Biała, pokonując w finale Szczecin (15 proc.) i Rzeszów (14 proc.). Przedstawiciel województwa opolskiego zajął natomiast dziesiąte miejsce.

Równocześnie trwa konkurs na najbardziej rozświetlone centrum handlowe. Do tytułu najpiękniej ozdobionej przestrzeni zakupowej pretenduje Centrum Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz domExpo w Opolu.