Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Środa, 27 stycznia 2021
Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława


Energobus po raz pierwszy w Opolu


ere 18.06.2015

20 i 21 czerwca kosmiczny Energobus z centrum nauki "Planeta Energii" zagości w Opolu, żeby przybliżyć odwiedzającym tajniki wiedzy o prądzie.


Wizyta mobilnego laboratorium to nagroda dla Centrum Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz domEXPO za zwycięstwo zdobyte w organizowanym przez Grupę Energa ogólnopolskim konkursie „Świeć się z Energą” na najpiękniej oświetloną i udekorowaną galerię handlową w Polsce.

  • Jak powstaje prąd?
  • Jak bezpiecznie z niego korzystać?
  • Jak ważne są oszczędzanie energii i recykling śmieci?


Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają najmłodsi podczas dwudniowej wizyty edukacyjnego miasteczka „Planeta Energii” w Opolu. Wśród energetycznych atrakcji na odwiedzających czeka m.in. kosmiczny Energobus - laboratorium na kółkach ze ścieżką dydaktyczną przedstawiającą historię prądu od elektronu do elektrowni. Będzie można także wziąć udział w pokazach, doświadczeniach oraz konkursach dla dzieci z licznymi edukacyjnymi nagrodami od Grupy Energa.

- Bardzo cieszymy się z wyróżnienia zdobytego przez naszą galerię w ramach konkursu „Świeć się”, tym bardziej, że dzięki temu odwiedzający nas mieszkańcy Opola będą mogli skorzystać z centrum nauki „Planeta Energii” - mówi Adam Kubicki, dyrektor domEXPO.

Energobus „Planety Energii” będzie czekał:

na placu przed domEXPO w Opolu (ul. Kępska 8) 
20 czerwca w godzinach 9:00 - 20:00
21 czerwca w godzinach 10:00 - 20

Dostępny będzie dla wszystkich zwiedzających. Wstęp wolny.
W atrium galerii będzie można także znaleźć specjalne stoisko z animacjami związanymi z energią wokół nas.