Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Sobota, 04 lipca 2020
Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda


Jak wywołać uśmiech dziecka? Szczęśliwi, wypoczęci, bezpieczni!


10.07.2015

Fundacja Pomocy Chorym i Dzieciom "Kubuś" po raz kolejny zorganizowała bezpłatne kolonie dla dzieci z najuboższych rodzin.


To już siódme lato, kiedy fundacja dała szansę dzieciom i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym zbudować poczucie własnej wartości. W tym roku 55. uczestników wyjechało na dwutygodniowy wypoczynek u podnóży Gór Opawskich. Turnus trwa od 4 do 17 lipca.

Koloniści mają zapewniony wyjazd pełen wrażeń. Położenie ośrodka na pograniczu Opawskiego Parku Krajobrazowego pozwala poznać uroki pieszych górskich wycieczek. Klimat letniego wypoczynku dopełniają kąpiele słoneczne i w znajdujących się basen. Pod czujnym okiem ratownika koloniści mają możliwość zdobycia karty pływackiej. W czasie deszczowych dni młodzi korzystają z boiska i hali sportowej. Szczególnie ważnym wydarzeniem są igrzyska kolonijne i liczne zawody sportowe. Wielu wspomnień dostarczy wycieczka do zaginionego miasta ROSENAU w Pokrzywnej oraz warsztaty na bębnach afrykańskich „DJEMBE”. 

Profilaktyka inaczej

Sam wyjazd organizowany jest pod hasłem bezpieczeństwa i zdrowia. W dni, kiedy pogoda nie sprzyja zajęciom na powietrzu, obok zajęć świetlicowych (wśród których można wymienić między innymi mini kino, karaoke, dyskoteki, gry i zabawy) dzieciom i młodzieży „na wesoło” przekazywana jest wiedza, na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, właściwego postępowania przy pracach w domu i gospodarstwie oraz ratowania życia ludzkiego.

Wszyscy uczestnicy zostaną także obowiązkowo wyposażeni w różnego rodzaju gadżety odblaskowe a na ich ręce przekazane zostaną kieszonkowe instrukcje udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania w miejscu wypadku.