Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Czarna Perła najpiękniejsza na Master Truck


mg 24.07.2015

Tytuł "Najpiękniejszego Mercedesa" podczas tegorocznej edycji Master Truck zdobył Actros Czarna Perła. Nazwę odziedziczył po okręcie pirackim.


Wszystko zaczęło się, kiedy firma Mularski postanowiła powiększyć swoją flotę. Wybór marki był oczywisty, ale samochód musiał mieć w sobie jeszcze „to coś”.

I tak przejeżdżając obok salonu, zobaczyli piękny, czarny ciągnik siodłowy. Kupili od razu. Do Actrosa dopasowali czarną chłodnię i powstał zestaw idealny. - Mówiliśmy o nim perełka, nasza czarna perełka - śmieje się Marcin Mularski, właściciel firmy. - A Czarna Perła to przecież okręt piracki z XVII wieku występujący w serii filmów "Piraci z Karaibów". Tak właśnie powstała koncepcja.

Malowanie Perły trwało ponad 2 miesiące. Zestaw szybko stał się rozpoznawalny na drogach i zyskał sympatię innych kierowców. Potem już poszło: aranżacja wnętrza, obszycia ze skóry, podświetlana kabina, ogródek piratów i skrzynie ze skarbami. Robi wrażenie i zawsze przyciąga tłumy.

Na co dzień Czarna Perła to piękny i oszczędny Mercedes Actros, a w wolnym czasie swoiste dzieło sztuki i jeżdżąca dyskoteka z mocnym sprzętem grającym, laserami, dymem i stroboskopami.

Perła rok rocznie zbiera laury, nie dziwi więc fakt, że została uznana za najładniejszego mercedesa podczas zlotu. W nagrodę właściciele otrzymali voucher o wartości 3 tys. zł, ufundowany przez Grupę Wróbel - dealera i przedstawiciela marki Mercedes-Benz na tegorocznym Master Trucku w Polskiej Nowej Wsi.