Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Najlepsi praktykują w Namysłowie


15.08.2015

W namysłowskim oddziale Nestlé wystartowały praktyki studenckie. W tym roku zespół fabryki lodów wesprze siedmiu praktykantów.


To niemal dwa razy więcej niż rok temu. Jeśli się sprawdzą, mają szansę na stałe zatrudnienie.

Praktyki letnie są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych - Nestlé needs YOUth. Inicjatywa zakłada zatrudnienie przez Nestlé do końca 2016 roku 20 000 Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycję pracy, natomiast druga połowa - oferty praktyk i staży.

Namysłów, Kargowa, Kalisz, Rzeszów, Nałęczów, Warszawa, Nowa Wieś Wrocławska - w tych miastach jedna z największych światowych firm spożywczych przez trzy letnie miesiące będzie szkolić studentów i absolwentów oraz zapoznawać ich z warunkami pracy w międzynarodowej korporacji.

Największym zainteresowaniem młodzieży z Opolszczyzny cieszyły się działy: rozwoju nowych produktów, zapewnienia jakości, produkcji i BHP. Łącznie do firmy spłynęło ponad 4000 aplikacji, w tym ponad 200 podań do samego Namysłowa, a w rozmowach rekrutacyjnych w całym kraju wzięło udział ponad 400 kandydatów. - Z roku na rok otrzymujemy więcej zgłoszeń, a na praktyki w Nestlé aplikują naprawdę ciekawi młodzi ludzie, w których widzimy ogromny potencjał, dlatego w tym roku przyjęliśmy w Namysłowie prawie dwa razy więcej praktykantów niż rok temu - podkreśla Mariola Raudo z Nestlé Polska S.A.

Letnie praktyki w fabryce lodów w Namysłowie odbywają się w ramach programu TEDP - Technology Engineering Development Program, czyli praktyk technicznych w fabrykach Nestlé w całej Polsce. Jest to program dla inżynierów, w którym praktykanci szkolą się w zakresie technologii i produkcji, zapewnienia jakości, inżynierii przemysłowej, wdrożenia i rozwoju nowych produktów oraz w dziale technicznym.

Praktykanci otrzymają własne projekty i własnych klientów, oczywiście po przeszkoleniu i przy wsparciu doświadczonych managerów. Najlepsi otrzymają propozycję stałej pracy w Nestlé. - Podczas praktyk mają szansę zobaczyć, jakie są wymagania pracodawców, jak wygląda praca w dużej firmie i czy to jest ten kierunek, w którym chcą się rozwijać zawodowo - przekonuje Mariola Raudo. - Poza przekazaniem im merytorycznych kompetencji i umożliwieniem sprawdzenia w praktyce wiedzy nabytej w czasie studiów, bardzo ważne jest dla nas także wyposażenie młodych ludzi w kapitał wiary w siebie i cenne budujące doświadczenie zawodowe, z którego będą czerpać w przyszłości.