Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Opolski festiwal piosenki pod Siedlcami


koma 25.08.2015

Mało kto wie, że w Polsce mamy dwa festiwale polskiej piosenki odbywające się w Opolu - tyle że jeden jest w Opolu nad Odrą, a drugi koło Siedlec.


Opole od 1963 roku słynie z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Tradycyjnie odbywał się w czerwcu, zahaczając o tzw. imieniny pana Janka, czyli czołowego kabareciarza Jana Pietrzaka. Czasami przesuwano którąś z edycji na maj. Tymczasem pod koniec września odbędzie się II Festiwal Piosenki w Opolu. Opolscy włodarze nic nie wiedzą na ten temat. Amfiteatr w tym czasie ma rozpisane zupełnie inne koncerty.

Jego pomysłodawcami są bowiem siedlczanie z województwa mazowieckiego. Zaledwie osiem kilometrów od Siedlec usytuowane jest Stare Opole. Właśnie tam można będzie usłyszeć wykonawców śpiewających po polsku, którzy zawalczą o kilkuletni samochód osobowy, ale renomowanej marki - jak zapewniają organizatorzy. Zwycięzca drugiej nagrody wyjedzie na skuterze, a trzecie miejsce uhonorowane zostanie rowerem. Gminny Ośrodek Kultury zapewnia wykonawcom zakwaterowanie i wyżywienie.