Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Zembaczyński pozostaje w ratuszu


km 14.12.2014

Nowy prezydent Opola na początku grudnia objął swoje stanowisko, choć nadal nie ma zatwierdzonej pensji.


Projekt uchwały przygotowanej przez radnych zakłada, że Arkadiusz Wiśniewski otrzyma ponad 12 tys. zł brutto. Wysokość zasadnicza to połowa tej stawki, ale pozostałe elementy, m.in. dodatek specjalny i funkcyjny tworzą pokaźną sumę. Radni mają wpływ na wysokość prezydenckich apanaży, ale przepisy ograniczają pensję do 12 365 zł brutto. Jego zastępcy: Maciej Wujec, Mirosław Pietrucha oraz Janusz Kowalski otrzymają miesięcznie ponad 9,7 tys. zł.

Poprzedni prezydent Ryszard Zembaczyński (na zdjęciu), który funkcję tę piastował 12 lat, nadal pozostaje w opolskim ratuszu. Będzie pełnił funkcję doradcy Wiśniewskiego na 1/4 etatu. Jego pozostanie z wielką przyjemnością przyjęło 485 urzędników, którym podarował na „do wiedzenia” nagrody ufundowane z budżetu miasta. W sumie wyniosły 727 tys. zł. Każdy pracownik dostał 1000 zł na rękę, czyli 1500 zł brutto.

W czasie kampanii wyborczej Zembaczyński reprezentujący barwy Platformy Obywatelskiej poparł Wiśniewskiego, a nie Tadeusza Jarmuziewicza z PO.