Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 stycznia 2021
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego


Opolanie urodzeni w mikołajki


mala 09.12.2014

Prezenty od rybki MiniMini W ramach akcji wyprodukowano 1000 śliniaczków, ponieważ w Polsce średnio tyle dzieci każdego dnia przychodzi na świat.


Z okazji mikołajek telewizja MiniMini+ przesłała do szpitali tysiąc prezentów dla dzieci, które urodziły się 6 grudnia. W Polsce średnio tyle właśnie dzieci przychodzi na świat każdego dnia. Na Opolszczyźnie podarki otrzymały maluchy ze Szpitala Powiatowego im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich oraz Zespołu Opieki Zdrowotnej w Nysie. W ten sposób stacja chciała powitać maluchy, które urodziły się w dniu św. Mikołaja oraz uhonorować wysoko oceniane przez mamy oddziały położnicze w całej Polsce. Spośród 403 placówek w Polsce wybrano 20, najlepiej ocenionych przez kobiety, które rodziły swe pociechy.

Celem akcja „Upominki od Rybki MiniMini” było zwrócenie uwagi opinii publicznej na rosnącą jakość usług, jakie otrzymują młode mamy na oddziałach położniczych. - Odzew był bardzo entuzjastyczny zarówno ze strony placówek medycznych, jak i od młodych rodziców - mówi Marta Szwakopf, dyrektor kanałów dziecięcych, lifestyle’owych i dokumentalnych. - Najbardziej cieszy nas jednak to, że w tak ważnym dniu mogliśmy sprawić dodatkową radość świeżo upieczonym mamom.

Monika Piekarek z Fundacji Rodzić po Ludzku wyjaśniła, że na portalu www.gdzierodzic.info mamy, które już urodziły, mogą wystawić szpitalowi ocenę, opisać swój poród, związane z nim emocję oraz skomentować pracę personelu. To jedyny i najlepszy sposób, aby sprawdzić poziom opieki w oddziałach położniczych i noworodkowych w Polsce. - Od stycznia do października 2014 roku odnotowaliśmy ponad 2 miliony odsłon, a średnia liczba wizyt miesięcznie to ponad 75 000 - dodaje Piekarek.