Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Ernest Jelito nowym prezesem Górażdży


al 02.10.2015

1 października 2015 roku stanowisko prezesa zarządu Górażdże Cement SA i dyrektora generalnego Grupy Górażdże objął Ernest Jelito.


Przez ostatnie 11 lat pełnił funkcję dyrektora technicznego koncernu HeidelbergCement. Stanowisko to wiązało się z zarządzaniem strategicznymi projektami dotyczącymi inwestycji, technologii, R&D oraz innowacji we wszystkich aktywnościach koncernu na całym świecie.

Ernest Jelito jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Z Grupą Górażdże, w której przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, związany jest od 1982 roku. Od 1991 roku pełnił funkcje menedżerskie w spółkach tworzących Grupę Górażdże, aktywnie uczestnicząc we wszystkich etapach procesu przekształceń prywatyzacyjnych, a także w budowie grupy kapitałowej. W latach 2001-2005 zajmował stanowisko dyrektora generalnego Grupy Górażdże.

Grupa Górażdże jest liderem na polskim rynku cementu i jednym z największych w kraju producentów betonu towarowego oraz kruszyw.

Wszystkie trzy spółki należące do Grupy Górażdże: Górażdże Cement, Górażdże Beton i Górażdże Kruszywa to dynamiczne i nowocześnie zarządzane firmy, które umiejętnie łączą rozwój rynkowy oraz technologiczny z troską o ochronę środowiska i społeczną odpowiedzialnością. Właścicielem Grupy Górażdże od 1993 roku jest międzynarodowy koncern HeidelbergCement, lider światowego rynku kruszyw oraz jeden z największych na świecie producentów cementu i innych materiałów budowlanych. Funkcjonowanie w strukturach międzynarodowego potentata zapewnia Grupie Górażdże stały rozwój, możliwość zastosowania w produkcji międzynarodowych uznanych standardów, a tym samym oferowania najwyższej jakości produktów.

Zdolności produkcyjne Cementowni Górażdże i Przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej wynoszą 5 mln ton. Do spółki Górażdże Kruszywa należy 14 kopalń kruszyw naturalnych, a do Górażdże Beton - 54 wytwórnie betonu towarowego. Łącznie w spółkach Grupy Górażdże jest zatrudnionych ok. 1 200 osób.