Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Opolscy uczniowie "Zwolnieni z Teorii"


kra 07.10.2015

Ponad tysiąc osób zgłosił chęć udziału w drugiej edycji programu "Zwolnieni z Teorii". Znaczną cześć z nich stanowią uczniowie z województwa opolskiego.


W tym roku zamierzają skupić się przede wszystkim na tematach z zakresu zdrowia i sportu. Ogólnopolska olimpiada kierowana jest do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Ma na celu rozwój praktycznych umiejętności młodych ludzi z zakresu zarządzania projektami oraz dostarczenie inspiracji do aktywności społecznej. Zadaniem uczestników jest zrealizowanie projektu społecznego zmieniającego na lepsze lokalne otoczenie. Każdy finalista otrzyma międzynarodowy certyfikat sygnowany przez Project Management Institute R.E.P., który potwierdza zdobyte doświadczenie i wiedzę o najważniejszych elementach zarządzania projektami, wystarczającą do samodzielnej realizacji projektu. Jest on rozpoznawalny i honorowany na całym świecie.

W pierwszej edycji 7 tys. osób z całej Polski zrealizowało 339 projektów. Z Opolszczyzny wzięło udział kilkudziesięciu uczniów. „Najlepszym projektem w województwie opolskim” wybrano i nagrodzono koncepcję „Wonder Women”. Stworzyli ją uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Opolu, którzy chcieli wspierać i motywować do działania kobiety. Poprzez pokazywanie kobiet silnych, robiących coś zarówno dla siebie, jak i dla innych, chcieli dodać uczestniczkom wiary w siebie, tak, aby każda kobieta mogła z czystym sumieniem powiedzieć: Tak, jestem niesamowita! I jestem kobietą!