Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Wtorek, 28 września 2021
Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława


Całe Opole głosuje na Jolę


wir 12.10.2015

Radna miasta Opola chętnie bierze udział w ważnych wydarzeniach lokalnych, akcjach społecznych. Gdy trzeba zbiera pieniądze na potrzebujące dzieci.


Panorama Opolan

Radna miasta Opola chętnie bierze udział w ważnych wydarzeniach lokalnych, akcjach społecznych. Gdy trzeba zbiera pieniądze na potrzebujące dzieci. Do tego ma do siebie dystans i dlatego znana jest z uśmiechu, który nie schodzi jej z ust. Na jednym z Festiwali Polskiej Piosenki wystąpiła w stroju regionalnym.

Walczyła, gdy chciano zlikwidować województwo opolskie. Ukończyła Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, Państwową Szkołę Muzyczną w Opolu, studia podyplomowe z zakresu Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, Instytut Goethego w Dusseldorfie i studia podyplomowe w zakresie Prawa Pracy na Uniwersytecie Wrocławskim.

Przez lata pracowała w Telewizji Opolskiej, była rzecznikiem prasowym marszałka województwa, dziennikarką, wykładowcą uniwersyteckim, wybudowała samodzielnie dom - jest jak przysłowiowa Irena Kwiatkowska, która żadnej pracy się nie boi. Trudno zliczyć wszystkie jej działania, gdyż słynie z rozlicznych pomysłów. Odznaczona została za Zasługi dla Województwa Opolskiego.

Do tego realizuje się przede wszystkim jako matka i babcia. Zawsze mówi, że najważniejsza jest realizacja zamierzonych celów. W wolnym czasie uwielbia pracę w ogrodzie, w zimie - narty, a książki przez cały rok.

Dokonania w pigułce:

  • wiceprzewodnicząca Komisji Infrastruktury, członek Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Opola
  • z-ca dyrektora Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Regionu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego
  • autorka reportaży o tematyce regionalnej, reporterka „Studia pod bukiem” - programu telewizyjnego realizowanego w TV-Katowice o woj. opolskim
  • reporterka „Teleexpresu” i „Panoramy Dnia” z woj. opolskiego.
  • rzecznik prasowy Opolskiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Okręgowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu oraz rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Opolu.
  • producentka telewizyjna - zrealizowała m.in. film o Opolu pt. „Osobliwości przyrody Opola”.
  • założyła Fundację Międzypokoleniową Czas Centrum Zdrowia Aktywnego Seniora, aby pomagać starszym ludziom.
  • jest twórczynią Akademii Młodych Serc, w ramach której organizowała wykłady dla seniorów na Politechnice Opolskiej. Zajęcia będą prowadzone również w Wyższej Szkole Medycznej.
  • koordynatorka światowej akcji „Dress for Success” (w Sukience do Sukcesu), czyli pomoc bezrobotnym kobietom.