Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 stycznia 2021
Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego


Oktoberfest po opolsku daleki od ideału


kwir 11.10.2015

Na Opolszczyźnie modne jest organizowanie Oktoberfest, wzorując się na monachijskim święcie piwa. Niektórym udaje się lepiej, inni - dopiero próbują.


Zarząd DFK Kamionka ma już doświadczenie, bo goście bawili się już po raz czwarty w sali gimnastycznej w Mechnicy. Impreza ta przyciągnęła miłośników złotego trunku z wielu stron województwa. Przyjechali goście z Kędzierzyna Koźla, Polskiej Cerekwi, Łężec, Prószkowa, Strzelec Opolskich, Jemielnicy, Głogówka, Walec i wielu innych miejscowości. Łącznie bawiło się ponad 250 osób. Symbolem do rozpoczęcia obchodów było przecięcie wstęgi na pierwszej beczce piwa przez starostę powiatu Józefa Gismana.

Każda osoba, która przyszła w tradycyjnym stroju bawarskim, otrzymała kolorowe, bawarskie serduszko z piernika (tzw. Lebkuchenherzen) oraz naklejkę z numerem. W trakcie imprezy przedstawicielki zarządu DFK Kamionka: wiceprzewodnicząca Jowita Śliwińska i skarbnik Anna Ludwig Konieczny rozlosowały wiele ciekawych nagród, m.in. zaproszenia na kolacje, kręgle, zabiegi kosmetyczne oraz darmową wymianę opon.

Duet Ewa Suchińska i Damian Kleszcz w pierwszej części programu zaprezentowali swój niemieckojęzyczny program artystyczny, po czym na scenę weszli Aneta i Norbert, którzy doskonale dobranymi utworami rozbawili całą salę i stworzyli iście bawarski nastrój. Wszyscy goście przybyli na imprezę mogli skosztować dobrego kołacza oraz chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem.

Na Rynku w Opolu również spróbowano zorganizować imprezę wzorowaną na Oberfeście. Postawiono wielki namiot, w którym serwowano około 30 gatunków piwa w plastikowych kubkach. Nie było jednak atmosfery jak w Monachium. Smakosze złocistego trunku narzekali na brak kelnerek rodem z Monachium oraz smak piwa. Uważali, że lepszy klimat jest w zwykłych pubach, których na opolskim Rynku jest sporo.