Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Pijany ojciec i niemowlę


pol 03.12.2015

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie miał 30-latek, który "opiekował się" swoją 3-miesięczną córeczką.Funkcjonariusze przekazali niemowlę pod opiekę matce.


O tym, że mężczyzna prowadzi wózek „chwiejnym krokiem”, policjanci dowiedzieli się od Straży Miejskiej w Nysie. Jeśli okaże się, że pijany ojciec naraził dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia może mu grozić kara nawet do 5 lat więzienia.

Informację o podejrzeniu, że mężczyzna prowadzący wózek z małym dzieckiem może być nietrzeźwy, dotarła do nyskich policjantów wczoraj (2 grudnia) przed południem. O całym zdarzeniu powiadomieni zostali Strażnicy Miejscy.

Operator monitoringu miejskiego szybko ustalił miejsce gdzie poruszał się wskazany mężczyzna. Zarejestrował go w chwili, kiedy mężczyzna prowadząc wózek dziecięcy wszedł na drogę dla rowerów. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. Funkcjonariusze zbadali mężczyznę na zawartość alkoholu. Wynik pokazał przeszło 2 promile. 30- latek w wózku przewoził swoją 3-miesięczną córeczkę. Policjanci przekazali całą i zdrową dziewczynkę pod opiekę wezwanej na miejsce matki.

Sprawa nietrzeźwego mieszkańca powiatu prudnickiego trafi teraz do sądu rodzinnego. Natomiast śledczy sprawdzą czy dziecko nie zostało narażone na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Jeżeli tak, to ojcu może grozić kara nawet do 5 lat więzienia.