Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Gogolin: Zarzuty na urodziny


jwal 05.12.2015

Od 5 lat do nawet 25 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mężczyźnie, który próbował za urodzinowe ciasto zapłacić fałszywym 100 złotowym banknotem.


Podejrzany twierdził, że chciał sprawdzić nową drukarkę i nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji swojego zachowania.

Kilka dni temu w Gogolinie w jednym ze sklepów 19-letni mieszkaniec miasta kupując ciasto na swoje przyjęcie urodzinowe zapłacił 100 złotowym banknotem. Ekspedientka mając wątpliwości co do autentyczności wręczonego banknotu do sklepu wezwała miejscowych policjantów. Funkcjonariusze na miejscu stwierdzając, że mają do czynienia z fałszywym banknotem zatrzymali młodzieńca w policyjnym areszcie.

Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego policjanci zabezpieczyli nową drukarkę i laptopa, które służyły do podrobienia banknotu. Dzień później, w swoje 19-ste urodziny mężczyzna usłyszał dwa zarzuty popełnienia przestępstw związanych z podrobieniem i próbą wprowadzenia do obrotu fałszywego banknotu. Mężczyzna tłumaczył kryminalnym, że chciał sprawdzić czy na swojej nowej drukarce można wydrukować banknot. Tak podrobiony pieniądz wyciął i włożył do portfela. Twierdził również, że nie zdawał sobie sprawy z powagi popełnionego przestępstwa.