Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 24 marca 2019
Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna


Podrabiał pieniądze na drukarce


ha 06.12.2015

Policjanci zatrzymali 19-latka, który za zakupy, chciał zapłacić podrobionym banknotem. Sprzedawczyni rozpoznała fałszywą stuzłotówkę i wezwała policjantów.


Funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna sam podrobił banknot. Taki czyn zagrożony jest karą nie krótszą niż 5 lat więzienia albo karą 25 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Gogolina otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów na terenie miasta, młody mężczyzna chciał zapłacić za zakupy podrobionym banknotem. Funkcjonariuszy powiadomiła sprzedawczyni, która rozpoznała fałszywkę. Mundurowi zatrzymali młodzieńca.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-latek chciał wprowadzić do obiegu podrobiony, stuzłotowy banknot. Chciał nim zapłacić za zamówione na urodzinowe przyjęcie ciasto. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego, śledczy zabezpieczyli drukarkę i laptop, które służyły do podrobienia pieniędzy. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał sprawdzić możliwości swojej nowej drukarki i podrobił przy jej pomocy stuzłotowy banknot. Później postanowił nim zapłacić w sklepie.

19-latek usłyszał zarzut podrabiania oraz wprowadzania do obiegu fałszywych pieniędzy. Taki czyn zagrożony jest karą nie krótszą niż 5 lat albo karą 25 lat pozbawienia wolności.