Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Poniedziałek, 27 września 2021
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


30 tabletek ekstazy w Oleśnie


sf 08.12.2015

18-latek z Olesna został zatrzymany przez policjantów. Chłopak jest podejrzany o sprzedaż narkotyków. Według funkcjonariuszy, narkotyki trafiały także do osób nieletnich.


W jego mieszkaniu śledczy znaleźli ponad 30 tabletek ekstazy, blisko 30 gramów narkotyków oraz kilka porcji dopalaczy. Za handel narkotykami grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z praszkowskiego komisariatu ustalili 18-latka, który może mieć związek z handlem narkotykami. Funkcjonariusze postanowili przeszukać jego mieszkanie. Znaleźli zapakowany w woreczki strunowe biały proszek, susz roślinny oraz tabletki.

Już wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczone substancje to ponad 30 tabletek ekstazy, blisko 20 gramów amfetaminy oraz kilka gramów marihuany i dopalaczy. Młodzieniec handlował narkotykami na przełomie września i listopada. Narkotyki trafiały także do osób nieletnich. Do transakcji miało dojść również na terenie szkoły.

Zebrane w sprawie informacje i dowodowy pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu łącznie 84 zarzutów - w tym sprzedaży narkotyków nieletnim. Prokurator zastosował wobec 18-latka policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju.