Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Pijany grasował z nożem


mn 09.12.2015

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 26-latka podejrzanego o rozbój z użyciem noża. Mężczyzna został rozpoznany przez policjantkę, która wracała po służbie do domu.


Mieszkaniec powiatu usłyszał już zarzut rozboju. Na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Zatrzymanemu grozi nawet do 15 lat więzienia.

W nocy dyżurny kędzierzyńsko-kozielskiej policji został powiadomiony, że w jednym ze sklepów spożywczych na terenie miasta doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Funkcjonariusze ustalili, że około godziny 21:30 do sklepu wtargnął napastnik, który grożąc pracownicy nożem zażądał pieniędzy. Sprawca ukradł pieniądze z kasy, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Interweniujący policjanci szybko ustalili rysopis mężczyzny i zaczęli go szukać. Już po niespełna 3 godzinach mężczyzna został zatrzymany. Policjantka z ogniwa patrolowo-interwencyjnego wracając po służbie do domu zauważyła na jednym z osiedli osobę, która odpowiadała rysopisowi sprawcy. Funkcjonariuszka cały czas obserwując mężczyznę, powiadomiła o nim będących na służbie policjantów, którzy zatrzymali mężczyznę.

Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 26-latek usłyszał już zarzut rozboju. Ponieważ był on już wcześniej karany za podobne przestępstwo, będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na 3 miesiące.