Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Terrorystka z Krapkowic


jwal 09.12.2015

Nie chciała iść do banku, więc zawiadomiła o bombie podłożonej w galerii, gdzie mieściła się placówka. Już następnego krapkowiccy policjanci zatrzymali 28-latkę.


8 grudnia, około godziny 11:00 , dyżurny krapkowickiej policji został powiadomiony o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z galerii handlowych. Dyżurny natychmiast we wskazane miejsce wysłał policyjne patrole, w tym funkcjonariuszy wyspecjalizowanych w rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym.

Mundurowi zabezpieczyli teren i sprawdzili cały budynek. W tym samym czasie kryminalni pracowali już nad ustaleniem sprawcy. Na podstawie zebranych informacji, policjanci wytypowali osobę podejrzaną o fałszywy alarm. Okazała się nią 28-letnia mieszkanka Krapkowic.

W jej mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli dowody pozwalające na przedstawienie zarzutu. 28-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Jak tłumaczyła policjantom, powodem fałszywego zgłoszenia był fakt, że poprzez sparaliżowanie pracy placówki chciała odroczyć swoje sprawy finansowe.

Teraz zatrzymanej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. O ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.