Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Głubczyce: Zatrzymani za napad


sz 24.02.2016

Policjanci z Kietrza zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad. Jeden z zatrzymanych wszedł do kolektury i sterroryzował obsługę.


Kilka minut po godzinie 18.00 do placówki wszedł mężczyzna w kominiarce, który przedmiotem przypominającym broń, zagroził pracownikowi i zażądał wydania pieniędzy. Po ich zabraniu uciekł.

Policjanci z Kietrza, natychmiast po zgłoszeniu, pojawili się na miejscu. Śledczy ustalili, że w napadzie brało udział dwóch mężczyzn. Technicy kryminalistyki oraz policjanci z wydziału dochodzeniowo - śledczego zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Równolegle inna grupa policjantów, prowadziła już poszukiwania za osobami odpowiedzialnymi za to przestępstwo.

Funkcjonariusze, jako jednego ze sprawców, wytypowali 44-letniego mieszkańca powiatu głubczyckiego. Kilka godzin później w ręce policjantów wpadł drugi podejrzany o napad 20-latek. To również mieszkaniec powiatu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może im grozić nawet do 15 lat więzienia. Na wniosek prokuratury nadzorującej sprawę, sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na 3 miesiące.