Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Miłośnik mosiężnych gongów


bd 25.02.2016

Po kilkuminutowym pościgu brzescy policjanci zatrzymali 39-latka, podejrzanego o kradzież mosiężnego gongu. Do kradzieży doszło w jednym z brzeskich kościołów.


24 lutego, tuż przed godziną 11.00 do brzeskich policjantów zatelefonował świadek, który powiadomił, że z jednego z kościołów wybiega mężczyzna, który ma ze sobą mosiężny gong.

Dyżurny po otrzymaniu tej informacji natychmiast o całym zdarzeniu powiadomił podległe mu patrole. Policjanci dojeżdżając na miejsce zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy.

Ten na widok radiowozu próbował jeszcze przez funkcjonariuszami ucieka. Po chwili został zatrzymany. Okazał się nim 39-latek, który przebywa na terenie Brzegu. Policjanci znaleźli przy nim skradziony chwilę wcześniej gong, który zdaniem śledczych mężczyzna chciał sprzedać w skupie złomu.

Pokrzywdzony straty spowodowane tą kradzieżą wycenił na 1200 złotych. Odzyskany gong powrócił już do kościoła. Zatrzymanemu 39-latkowi policjanci przedstawili już zarzut kradzieży. Teraz za taki czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.