Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Głogówek: Kierowca z promilami


js 29.02.2016

Policjanci z Głogówka zatrzymali 51-letniego kierowcę opla. Mężczyzna prowadził samochód mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


W piątek (26 lutego), przed godziną 15:30 dyżurny Policji w Głogówku otrzymał informację od przypadkowego świadka, że po terenie gminy jeździ osobowy opel, którego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Oficer dyżurny natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol. Już kilka minut po zgłoszeniu, policjanci zauważyli i zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 51-letniego kierującego. Wynik przeprowadzonego badania pokazał, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo prowadził pojazd pomimo orzeczonego wcześniej zakazu sądowego. Jakby tego było mało pojazd, którym jechał nie był ubezpieczony oraz nie miał ważnych badań technicznych.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanemu grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niestosowanie się do orzeczonego zakazu sądowego, kodeks przewiduje karę nawet do 3 lat więzienia.