Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Olesno: Butelka poszła w ruch


sf 01.03.2016

Uderzył 67-latka butelką w głowę i zabrał mu pieniądze. Chwilę później ukradł telefon komórkowy innemu mężczyźnie. Wszystko działo się w domu jednego z pokrzywdzonych.


Pod koniec lutego, policjanci z Dobrodzienia, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój i kradzież telefonu komórkowego.

Kryminalni ustalili, że 22-letni mieszkaniec Dobrodzienia kilka dni wcześniej poszedł do mieszkania znajomego. W trakcie odbywającej się tam imprezy mężczyzna uderzył szklaną butelką w głowę 67-letniego współbiesiadnika, po czym ukradł mu 500 złotych. Następnie wykorzystując nieuwagę 50-letniego właściciela mieszkania zabrał mu, warty 700 złotych telefon komórkowy i uciekł.

Policjanci odzyskali skradziony telefon, który podejrzany próbował sprzedać. Zabezpieczony telefon wrócił już do właściciela.

Zatrzymany 22-latek usłyszał zarzut rozboju i kradzieży, do których się przyznał. Ponadto okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. Sąd wydał nakaz zatrzymania i umieszczenia go w areszcie, za wcześniej popełnione wykroczenia. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.