Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Nysa: Krok od samobójstwa


kj 01.03.2016

Mł. asp. Adam Biernat i st. post. Michał Barcik uratowali życie mężczyźnie, który chciał skoczyć z mostu. Funkcjonariusze niemal w ostatniej chwili chwycili mężczyznę i wciągnęli za barierkę.


Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Jego życiu nic już nie zagraża.

Kilka minut przed godziną 6:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie dostał zgłoszenie o młodym mężczyźnie, który prawdopodobnie próbuje popełnić samobójstwo. Mężczyzna według zgłaszającego miał znajdować się na jednym z nyskich mostów. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował mł. asp. Adama Biernata i sierż. Michała Barcika.

Dojeżdżając na miejsce, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który był już po drugiej stronie bariery mostu. Policjanci próbowali najpierw z nim rozmawiać. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, gdyż most znajdował się na wysokości kilku metrów nad lustrem wody. Skok z tej wysokości i do tak zimnej wody, mógł zakończyć się tragedią.

Funkcjonariusze wykorzystując chwilę nieuwagi mężczyzny, chwycili go za ubranie i wciągnęli za barierkę. Wezwana na miejsce karetka pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala. Jego życiu już nic nie zagraża.