Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 21 kwietnia 2019
Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy


Krapkowice: Nie mieli prawa jazdy


jw 18.03.2016

Pierwszy, kierował mając ponad 3,2 promila alkoholu. Drugi, jechał w terenie zabudowanym o 62 km/h za szybko. Wpadli na drodze krajowej nr 45, niedaleko Krapkowic.


Policjanci z Krapkowic, którzy patrolowali drogę krajową nr 45, zwrócili uwagę na nieoświetlonego dostawczego Lublina. Po zatrzymaniu auta z szoferki na jezdnię „wypadł” 33-letni mieszkaniec Zabrza. Badanie jego stanu trzeźwości pokazało, że 33-latek ma ponad 3,2 promila alkoholu. Szybko się okazało, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W 2007 roku, sąd zakazał mu kierowania przez okres 10 lat.

Cztery godziny później, ci sami policjanci zatrzymał do kontroli 28-letniego mieszkańca Leśnicy. Kierowca osobowej hondy, w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 112 km/h. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że decyzją sądu mężczyzna nie powinien siadać za kierownicą do kwietnia 2016 roku.

Wobec obu mężczyzn policjanci wszczęli już postępowania karne. Teraz, kierowcy odpowiedzą za popełnione przestępstwa i wykroczenia. Za niestosowanie się do orzeczeń sadu może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.