Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Grupa wyłudzała kredyty


jk 19.05.2016

Zarzuty fałszowania dokumentów oraz oszustw, usłyszało dziewięć osób: sześciu mężczyzn i trzy kobiety. Grupa działała na terenie Śląska i Opolszczyzny.


Policjanci z Kędzierzyna-Koźla podejrzewają zatrzymanych w wieku od 25 do 52 lat o wyłudzenie pożyczek i kredytów na ponad 120 tys. złotych. Troje to recydywiści, którym może teraz grozić nawet do 12 lat więzienia. Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i głubczyckiego usłyszeli łącznie 21 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów, za co grozi do 8 lat więzienia.

Od kilku miesięcy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z kędzierzyńskiej policji pracowali nad sprawą wyłudzeń kredytów oraz pożyczek, do jakich dochodziło na terenie Śląska i Opolszczyzny.

Kryminalni ustalili, że podejrzani przedstawiali w bankach fałszywe zaświadczenia o zatrudnieniu oraz zarobkach. To z kolei było podstawą do udzielania im kredytów. Grupa działała od lipca do października 2015 roku i wyłudziła ponad 54 tys. złotych oraz usiłowała wyłudzić kolejne 66 tys. złotych.