Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Opolskie narkotykami stoi


jk 02.06.2016

W wielu miejscowościach Opolszczyzny policjanci rozpoczęli żniwa ? narkotykowe. 29 maja policjanci z brzeskiej komendy wspólnie z Izbą Celną w Opolu kontrolowali busy wracające z zagranicy.


W wielu miejscowościach Opolszczyzny policjanci rozpoczęli żniwa - narkotykowe. 29 maja policjanci z brzeskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami z Izby Celnej w Opolu kontrolowali busy wracające z zagranicy. W samochodzie wracającym z Holandii pies do wykrywania zapachów narkotyków wskazał torbę podróżną należącą do 21-latka. Funkcjonariusze znaleźli w niej marihuanę ukrytą w słoiku z masłem orzechowym i w kosmetykach. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjant z Kędzierzyna-Koźla chcieli zatrzymać opla, który poruszał się z dużą prędkością. Kierowca jednak nie zamierzał się zatrzymać. Do pościgu dołączył drugi patrol. Po kilku kilometrach policjanci zatrzymali podejrzane auto, w którym było dwóch młodych mężczyzn. Uciekinierzy nie byli w stanie ukryć wydobywającego się z wnętrza charakterystyczna zapachu marihuany. Pod nogami 23-letniego pasażera leżały dwa kartony, a w nich krzewy konopi. Policjanci ustalili, że rośliny są jego własnością. Funkcjonariusze podejrzewali, że zatrzymany może mieć resztę plantacji również w mieszkaniu. Faktycznie znaleziono tam kolejne krzewy, sprzęt służący do ich uprawy, a także marihuanę. Zabezpieczono 15 krzewów konopi i 30 gramów narkotyku za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Tyle samo usłyszeli mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla, którzy narkotyki przechowywali w garażu. Gdy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weszli do kryjówki było tam trzech mężczyzn od 23 do 38 lat. Specjalnie przeszkolony pies wskazał kilka miejsc ukrycia substancji zabronionych. Znajdowały się w woreczkach wypełnionych kryształkami, białym proszkiem oraz suszem roślinnym. Jako skrytkę użyto również pistoletu do lakowania. Kolejne porcje narkotyków policjanci znaleźli przy zatrzymanych. Zabezpieczono mefedron, amfetaminę i marihuanę.