Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 23 czerwca 2024
Imieniny: Albina, Wandy, Zenona


Za łapówki do paki


jb 29.11.2017

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu ustalili, że jedna z pracownic służby zdrowia może pobierać łapówki.


Pomoc oferuje nie tylko na terenie województwa opolskiego, ale także na terenie dolnośląskiego. Proceder kobiety miał polegać na załatwianiu różnych spraw będących tak naprawdę w kompetencji lekarzy.

Kobieta powoływała się na wpływy w środowisku medycznym i dobre znajomości z lekarzami z różnych placówek medycznych. Załatwiała recepty na leki i zwolnienia lekarskie. Ponadto bezprawnie przyśpieszała wizyty lekarskie oraz przyjęcia pacjentów do szpitala, powołując się w tym przypadku również na koneksje.

Za załatwianie spraw, przyjmowała łapówki od 50 do 300 złotych oraz markowe alkohole. Po przesłuchaniu kilkudziesięciu świadków zabezpieczono dokumenty związane z przelewami, które wpływały na konto bankowe kobiety. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. Opolanka usłyszała osiem zarzutów związanych z przyjęciem łapówek, do których się przyznała. Grozi jej teraz do ośmiu lat pozbawienia wolności.