Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 22 września 2023
Imieniny: Maury, Milany, Tomasza


Złodzieje w potrzebie


jk 08.01.2018

Do policjantów z Grodkowa zadzwoniła kobieta, twierdząc że z jej piwnicy zniknęło 300 kilogramów węgla. Kolejny nietrzeźwy złapał za sosnę na rynku w Niemodlinie i zaczął z nią uciekać.


Do policjantów z Grodkowa zadzwoniła kobieta, twierdząc że z jej piwnicy zniknęło 300 kilogramów węgla. Mundurowi zabezpieczyli ślady i wytypowali osoby mogące mieć związek z tym przestępstwem. Już kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali dwóch 32-letnich mieszkańców miasta. Obaj byli nietrzeźwi. Jeden z nich miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, drugi 1 promil. Widocznie opijali odniesiony sukces. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz kara do 10 lat więzienia. Jedno jest pewne - nie będą musieli w więzieniu martwić się o opał.

Kolejny nietrzeźwy złapał za sosnę na rynku w Niemodlinie i zaczął z nią uciekać. W pościg ruszył sprzedawca. Mundurowi widzieli, jak wbiega on z drzewkiem do jednej z pobliskich kamienic. Drzewko wręczył gospodyni, a sam ukrył się w mieszkaniu. Policjanci znaleźli go schowanego za kanapą. 44-latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia. Badanie alkosensorem pokazało, że miał blisko 3 promile alkoholu.