Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Ma oddać łapówkę


wir 03.10.2010

Jeden były prezydent Opola idzie do więzienia, drugi dostał kolejny wyrok. Piotr S., jeden z negatywnych bohaterów, tak zwanej afery ratuszowej, trafi jednak do więzienia.


Za branie łapówek sąd skazał go na karę 3 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności. Walczył o jej odroczenie na co najmniej trzy miesiące, zasłaniając się w dobrem swojej córki. Chciał dopomóc jej w karierze muzycznej. Dziewczyna bierze udział w festiwalu perkusyjnym oraz nagrywa teledysk ze słynną piosenkarką popową Katy Perry. Sądu jednak nie przekonała argumentacja ojca. Uznał bowiem, że latorośl o wiele lepiej daje sobie radę niż jej protoplasta.

Sąd Okręgowy w Opolu zdecydował, że kolejny skazany z długiej ławy oskarżonych, były wojewoda opolski oraz prezydent Opola, Leszek P. musi oddać otrzymane łapówki.

Skarb Państwa wzbogaci się dzięki temu o 114,5 tys. zł. Z wnioskiem na drodze cywilnej wystąpiła w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Opolu. Leszek. S. otrzymał wcześniej na drodze karnej wyrok 5 lat pozbawienia wolności. Pełnomocnik byłego wojewody złożył apelację od wyroku.