Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Piątek, 17 września 2021
Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza


Kradli samochody


ha 27.11.2009

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu rozbili trzyosobową grupę, która zajmowała się włamaniami i kradzieżami samochodów.


Najmłodszy z zatrzymanych ma 14 lat. W połowie listopada policjanci z Kędzierzyna-Koźla mieli pełne ręce roboty. Odnotowali bowiem kilka przypadków włamań i kradzieży samochodów na terenie powiatu. Sprawa zaczęła być na tyle poważna, że zajęli się tym funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego kędzierzyńskiej komendy.

Po kilku dniach zatrzymali jednego z trzyosobowej grupy dokonującej kradzieży. Mężczyzna przyznał się do kilkunastu włamań i kradzieży samochodów na terenie województwa opolskiego. Policjanci bardzo szybko ustalili pozostałych dwóch wspólników. Młodzi ludzie w wieku od 14 do 20 lat kradli auta tylko po to, aby wymontować z nich radioodtwarzacze. Skradziony sprzęt sprzedawali, a samochody porzucali lub wykorzystywali do popełniania innych przestępstw.

Najmłodszy przestępca został umieszczony w Policyjnej Izby Dziecka, skąd trafi do schroniska dla nieletnich. Sąd na wniosek Policji zdecydował o jego izolacji. Pozostałym grozi do 10 lat więzienia. Wszyscy są mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla i mają na swoim sumieniu wcześniejsze notowania za kradzieże oraz włamania.