Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Strzeleckie 997


rzec 07.12.2009

Z kartotek policji i straży pożarnej. 18 XII Policjanci z Zawadzkiego zatrzymali w pościgu trzech mężczyzn.


Mieszkańcy powiatu strzeleckiego wcześniej obezwładnili 37-latka i skradli mu pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zawadzkiem.

13/14 XII Dziwne zdarzenie miało miejsce w nocy. Złodziej włamał się do piwnicy w Leśnicy, z której jednak nic nie skradł.

14 XII Na 225 km drogi krajowej nr 94 złodziej skradł ze słupków przydrożnych 2 panele słoneczne. Straty wycenione zostały na 5600 złotych.

7 XII Zastęp OSP Leśnica i JRG Strzelce Op. gasiły pożar sadzy w kominie.

4 XII Strażacy z OSP Zalesie Śl. usuwali buraki cukrowe, które wysypały się z przejeżdżającej ciężarówki.

* Dwa zastępy z JRG Strzelce Opolskie, dwa zastępy OSP Kadłub, strażacy z OSP Staniszcze Wielkie i OSP Kolonowskie gasili pożar budynku mieszkalnego w Spóroku.

2 XII Młodszy inspektor Mirosław Kutynia, zastępca komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Opolskich oraz starosta Józef Swaczyna wręczyli mieszkańcom powiatu podziękowania oraz drobne upominki za pomoc w poszukiwaniach zaginionych osób. Pod koniec października mieszkaniec Spóroka wraz z żoną (na zdjęciu) zauważył zaginionego mieszkańca Grodziska. Zaraz powiadomił policję. W listopadzie mieszkanka Centawy jechała samochodem na trasie Centawa - Błotnica Strzelecka. Przez okno zauważyła starszą kobietę, która szła poboczem. Zatrzymała auto i zabrała ją do pojazdu. Nie umiała jednak porozumieć się ze starszą panią więc zawiozła ją na strzelecką komendę. Okazało się, że to zaginiona 80-letnia mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich.

30 XI Policjanci ze Strzelec Opolskich zatrzymali w Kadłubie pijanego 44-latka, który jechał na ukradzionym rowerze. Miał 1,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna ma już orzeczony sądowy zakaz prowadzenia rowerów - do lipca 2011roku. Wartość odzyskanego jednośladu wyceniono na 500 złotych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

* Strażacy z JRG Strzelce Opolskie i dwa zastępy OSP Zalesie Śl. usuwały skutki wypadku samochodu dostawczego i ciężarowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 426 w Zalesiu Śl. Ranne zostały dwie osoby.