Gazeta Panorama OPOLSKA Wydawnictwo OPOLMEDIA Kontakt
panorama opolska

Wiadomości z Opola i okolic

Niedziela, 19 września 2021
Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda


Wpadli w trakcie rutynowej kontroli


mg 21.12.2009

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych m.in. o posiadanie i sprzedaż znacznej ilości środków odurzających.


Wobec dwóch z nich sąd zastosował już trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za czyn taki grozi kara do 10 lat więzienia.

14 grudnia policjanci z KMP w Opolu zatrzymali do rutynowej kontroli samochód osobowy. Szybko okazało się, że dwóch mężczyzn (22 i 24 lata) podróżujących autem posiada przy sobie 0,52 gr amfetaminy. Działania operacyjne doprowadziły do aresztowania dwóch kolejnych mieszkańców powiatu opolskiego. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie 32-latka, w którym przebywał również 37-letni mężczyzna. Przy nich policjanci ujawnili znaczną ilość środków odurzających - 226 gr marihuany i 21,45 gr amfetaminy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, usłyszeli już zarzut posiadania w celu wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Dzisiaj decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Natomiast 22-latek i 24-latek odpowiedzą za posiadanie narkotyków. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Za udzielanie środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.